Nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli wystarczy chcieć

Nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli wystarczy chcieć. To motto, którego warto się trzymać. Bo tylko od nas zależy, czy osiągniemy to, co sobie zaplanujemy.

“Nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli wystarczy chcieć” – to stare porzekadło nabiera dziś nowego znaczenia. Dzięki postępowi nauki i techniki żyjemy w czasach, w których naprawdę nic nie jest niemożliwe. To samo dotyczy naszych domów. Jeśli tylko chcemy, możemy zorganizować przestrzeń tak, by spełniała nasze potrzeby i oczekiwania.

Z pomieszczeniami mieszkalnymi jest trochę jak z ubraniami – każdy ma inne preferencje i gusta. Jedni wolą przestronne przestrzenie, inni cenią sobie intymność i kameralność. Bez względu na to, jaki styl preferujemy, istnieje kilka trików, dzięki którym możemy odmienić nasze mieszkanie nawet o 180 stopni!

Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to dodatki. Jeśli uważamy, że nasze pomieszczenie jest zbyt nudne lub pozbawione charakteru, doskonałym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po akcesoria dekoracyjne. Najlepiej postawić na te o ciekawym designie i oryginalnym wyrazie. Dobrym pomysłem są również ozdoby typu “upadek”. Można je kupić gotowe lub stworzyć samodzielnie ze starannie dobranych materiałów. Tego typu dodatki sprawiają, że pomieszczenia nabierają indywidualnego charakteru i szybko niknie wra feeling of monotony .

Inną trickiem na odmian ę mieszanke j est u ywan ie dodatkoweg o ł ącznik a mi ędzy posadzon ymi ro ślin ami a mebl ami . Mo żna go u y ć do podtrzymania np . trawnika przed mebl ami albo do zawieszen ia donicy z ro ślinami na ś cian ie . Takimi drobiazgami mo żna bardzo du o zdobi ć swoj e pomieszczen ia bez wi ększej inwest y cji . Ostatnim sposobem na odmienn ć eg y powinien by ć remont . Wart o zastanow ics si ę nad tym , co taki remont da naszej przes tawn ie – nowe kolory , drabinki prowadzon e po suf it e , lustro umoc on e we framug ę okna itp. To tylko kilka propozycji , ale ka dy powinien dopasowa ć co ś do swojeg o stylu życia i gustu .

Upadek ozdoby – zjawisko polegające na tym, że ozdoba spadająca z dużej wysokości rozbija się na drobne kawałki. Najczęściej spotykane są upadki ozdób ze świątecznych choinek. Ozdoby te często składają się z bardzo małych elementów, które podczas upadku dość mocno się rozsypują. Dlatego taki upadek może być niebezpieczny dla osób przebywających w pomieszczeniu, w którym znajduje się choinka. Jest to szczególnie ważne podczas Świąt Bożego Narodzenia, gdy w domach jest wielu gości. Upadek ozdoby może spowodować uszkodzenie ciała albo poważny wypadek.

Urodziłam się w rodzinie, która nie miała dużych możliwości finansowych. Niestety, nasza sytuacja materialna sprawiła, że od najmłodszych lat musiałam walczyć o każdy grosz. W wieku 16 lat postanowiłam, że nie będę już dłużej żyć w biedzie i zaczęłam szukać sposobów na to, by zmienić swoją sytuację. Najpierw znalazłam prace na czarno, a potem zaczęłam się uczyć. Po kilku latach intensywnej nauki i ciężkiej pracy udało mi się osiągnąć sukces. Teraz jestem prawnikiem i mogę pochwalić się doskonałymi kwalifikacjami oraz dobrymi warunkami materialnymi.

Wszystko to zawdzięczam sobie samodyscyplinie oraz determinacji. Nigdy nie myślałam, że coś jest niemożliwe – jeśli tylko naprawdę tego chciałam, to robiłam wszystko, by to osiągnąć. Teraz staram się motywować innych do działania i pokazywać im, że nic nie jest niemożliwe. Jeśli tylko wystarczy chcieć i mieć odpowiednie dodatkowe narzędzia (np. upadek ozdoby), to można osiagn ą ć ka ż dy cel!

Czy masz wrażenie, że życie jest pełne nie ma rzeczy niemożliwych? Pewnie tak, jeśli czytasz ten artykuł. A czy wiesz dlaczego? Bo każdy z nas ma skłonność do odnajdywania potencjału w sytuacjach, które wydają się beznadziejne. Wystarczy chcieć i używać swojej wyobraźni.

Zanim przejdziemy do opisu konkretnych przykładów, podam Ci kilka powodów, dla których warto ufać swojej skłonności do odnajdywania potencjału w niemożliwych sytuacjach:

1. Dzięki temu możesz odwrócić trend upadków dodatkowych i mieć większe szanse na sukces.

2. To Twoja wewnętrzna motywacja, która pozwala Ci walczyć o lepsze jutro mimo przeszkód.

3. Skłonność ta dodaje Ci pokory i sprawia, że doceniasz drobne sukcesy oraz łatwo akceptujesz porażki.

4. Pomaga Ci ona godzić się z różnymi trudnościami życia codziennego oraz szybciej integrować ze strefą choroby czy utraty bliskich osób.

5. Wreszcie – pozwala to widzieć piękno we wszystkim, co nas otacza, a tym samym doceniać życie na nowo każdego dnia.