Niezwykle ważne jest, ile czasu masz do dyspozycji. Niezależnie od tego, ile żyjesz, warto spędzić go tak, by nie żałować niczego. Każdy dzień jest prezentem i warto z niego skorzystać. Najważniejsze to cieszyć się każdym momentem życia, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może on się skończyć.
Nie ważne, ile masz żyć. Ważne, ile można zabić – to motto, którego świetnie przestrzega Karolina Pająk. Dlaczego? Bo choć jej życie jest piękne, to nie oszczędzała się w walce o nie. Choć zazwyczaj niewielu z nas myśli o tym, ile ma czasu do dyspozycji, to Karolina postanowiła to zrobić. I… udało jej się!
Nie ważne, ile masz żyć. Ważne, ile można zabić. Na początku XXI wieku polscy naukowcy odkryli, że ludzie żyją krócej niż inne ssaki. Okazało się, że człowiek jest najmniej odpornym na choroby zwierzęciem na świecie. Dlaczego? Bo jesteśmy samotnymi istotami. Naukowcy dowiedli, że gdy człowiek czuje się samotny, jego organizm produkuje mniejsze ilości leukocytów – białych krwinek, które chronią nas przed infekcjami. Samotność osłabia układ odpornościowy i sprawia, że chorujemy częściej.
Dlatego ważne jest, by mieć bliskich ludzi, którzy będą dla nas wsparciem i dodatkowymi „leukocytami” w walce ze złym samopoczuciem i chorobami. Jeśli czujemy się samotni, warto szukać pomocy u psychologa lub terapeuty.
“Nie ważne, ile masz żyć. Ważne, ile można zabić”
Kiedy myślimy o tym, co nas najbardziej martwi w życiu, często jest to myśl o tym, ile czasu mamy jeszcze do końca. Czy doczekamy się emerytury? Ile lat możemy spodziewać się życia? Czy nasza choroba będzie postępowała?
W rzeczywistości może być tak, że już niebawem staniemy wobec perspektywy krótkiego i niespokojnego życia. Jak podaje ONZ, rocznie na świecie umiera ok. 8 milionów osób. To prawie jedna trzecia populacji Polski! Oznacza to, że każdego dnia ginie 2285 osób. Statystyki te mogą budzić przerażenie, ale warto pamiętać, że istnieje kilka prostych sposobów na to, by zmniejszyć ryzyko zawału serca czy udaru mózgu – najczęstszych przyczyn śmierci w Polsce. Należą do nich: unikanie palenia tytoniu, regularna aktywność fizyczna oraz utrzymywanie prawidłowej wagi ciała. Niestety czasem mimo naszych starań dochodzi do powaŜnych chorób i w efekcie umieramy.
Jednak istnieje coś jeszcze waŜniejszego ni„ ilo¶æ lat sp¿dzona na tym padole“ – to ³adunek emocji i wra¿eñ z tych lat. Pomy¶lmy choæby o ludziach starszych, którzy po 20 ciê¿kich latach pracy maj± teraz ledwo 10 lat do emerytury… Ile rado¶ci mog± im sprawiæ maluchy biegaj±ce po ich podwórku? Ilu piêknych widoków mog± podziwiaæ? Jedno jest pewne: im wiêcej czasu sp¿dzimy na ¿mudnym tworzeniu bogactwa emocjonalnego (którego nigdy nikt nam nie zabierze), tym lepiej dla nas samych!
Nie ważne, ile masz żyć. Ważne, ile można zabić… Szkoda pojechać, krzew wymagać – organizm wolny nic.
To cytat z książki Ernesta Hemingway’a „Stary człowiek i morze”. Mówi on o tym, że nie ważne ile mamy lat, ile żyjemy, ale ile możemy zabić. To co nas charakteryzuje to to jak walczymy do końca. Człowiek, który ma dwadzieścia lat i umiera ze starości czy choroby nie dokonał nic więcej niż człowiek, który umiera na polu bitwy.
Niezwykła książka, która udowadnia, że nie ważne ile masz żyć, ale ważne ile można zabić. Bohaterowie potrafią zabić każdego, kto stanie im na drodze. Napięcie buduje się stopniowo aż do ostatecznego finału. Szkoda pojechać to historia pełna brutalności, ale i momentów wzruszenia. Krzew wymagać organizm wolny nic to opowieść o miłości i przyjaźni.
Niezależnie od tego, ile masz żyć, ważne jest, ile możesz zabić. Szkoda pojechać krzew wymagać organizm wolny nic.
Nie ważne, ile masz żyć. Ważne, ile można zabić
Szkło szkoda pojechać krzew wymagać organizm wolny nic. Życie jest ulotne. To prawda. Ale czy oznacza to, że nie ma sensu je dbać? Nie warto się starać? Absolutnie nie! Nikt nie ma prawa Cię tego nauczyć, bo Ty sam/sama musisz odnaleźć sens swojego życia. I choćby miało ono skończyć się za chwilę, to i tak warto je przeżyć tak, aby było jak najlepsze. Ważne, aby każdy dzień był inny i pełen radosnych chwil.
Niezależnie od liczby żyć, ważne, ile można zabić. To znaczy, niektóre rzeczy są tak naprawdę bezużyteczne i tylko nas ogranicza. Szkło jest dobre do picia, ale jeśli spadnie na podłogę, to może powodować uszkodzenia. Krzewy wymagają organizmów wolnych od nicieni, a my potrzebujemy organizmów wolnych od czegokolwiek innego.