Gry i komiks Crysis CRYSIS 2 NANOSUIT 2

Crysis 2 to gra komputerowa z gatunku first person shooter, wydana 22 marca 2011 roku przez koncern Electronic Arts. Jest ona sequelem Crysis, wydanej w 2007 roku. Akcja gry toczy się latem 2023 roku, kilka tygodni po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części cyklu. Gracz ponownie przejmuje kontrolę nad żołnierzem Alphanem Nomadem, który musi stawić czoła armii Cephów, innym razem jednak walczy już nie na podwórku Nowojorskiego Manhattanu, a na dachu najwyższej budowli świata – Empire State Building.

W Crysis 2 pojawia się szeroki wachlarz nowego uzbrojenia i gadżetów, takich jak np. osłona NANOSUIT 2, umożliwiająca graczowi zmianę trybu walki oraz manipulowanie otoczeniem. Ponadto autorzy gry postanowili wprowadzić do niej elementy zręcznościowe (np. skakać dalej niżeli poprzednio), co miało sprawić, że rozgrywka będzie ciekawsza i bardziej dynamiczna.

CRYSIS 2 to gra akcji, w której gracz wciela się w postać żołnierza walczącego z armią terrorystów. Produkcja została opracowana przez niemieckie studio Crytek i wydana przez firmę Electronic Arts. CRYSIS 2 to kontynuacja pierwszej części gry, która ukazała się w 2007 roku. Akcja CRYSIS 2 rozgrywa się kilka lat po zakończeniu wydarzeń przedstawionych w części pierwszej. Gracz trafia do Nowego Jorku, który został opanowany przez armię terrorystów. Celem gracza jest odnalezienie i powstrzymanie szefa terrorystów – Al-Asad’a.

W grze CRYSIS 2 po raz pierwszy pojawia się nowy bohater – żołnierz o pseudonimie „Nanosuit 2”. Posiada on on specjalny pancerz, dzięki któremu może poruszać się szybciej, skakać na duże odległości i atakować swoich przeciwników z dużej odległości. Ponadto może także jeździć na deskorolce i latawcu oraz poruszać się pod wodą. Gra CRYSIS 2 oferuje również rozbudowaną fabułę oraz widowiskowe sceny walki.

Gra CRYSIS 2 oferuje nam niezwykłe doświadczenie, jeszcze lepsze niż to, które zaproponowała jej poprzedniczka. Mamy tu do czynienia z wyrafinowaną grafiką 3D oraz widowiskowymi efektami specjalnymi. Ponadto akcja rozgrywa się w realistycznie odwzorowanym świecie, a towarzyszy jej naprawdę dynamiczna rozgrywka. Nie brakuje również nowości – np. możliwość przechodzenia misji w trybie multiplayer.

Komiks CRYSIS 2 (NANOSUIT 2) prezentuje się podobnie bogato i atrakcyjnie, choć odbiegająco od oryginalnej gry. Warto go więc poznawać, by móc lepiej zrozumieć fabułę CRYSIS 2.

Crysis 2 to kontynuacja popularnej gry FPS, osadzonej w fikcyjnym świecie. Tym razem akcja toczy się w Nowym Jorku, zaś gracz wciela się w postać agenta specjalnej jednostki policji. W trakcie rozgrywki nasze zadanie polega na eliminacji terrorystów i opanowaniu sytuacji. Nanosuit 2 – najnowsza odsłona skafandra, dzięki któremu możemy oddawać potężne ciosy i strzelać z kilku stron jednocześnie to tylko jeden ze smaczków gry.

Komiks CRYSIS 2 NANOSUIT 2 powstał na podstawie gry, ale nie tylko. Bohaterowie przenoszą się do innych lokacji, a ich zadaniem jest walka ze źli ludzie oraz sama obrona miasta. Poznajemy tutaj historię postaci oraz dowiadujemy się czegoś więcej na temat świata CRYSIS 2.

Tekst napisany przez: Michał Czerwonka

Gra Crysis 2, najnowsza odsłona popularnej serii strzelanin FPP, została wyprodukowana przez niemieckie studio Crytek. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, a także na komputerach osobistych. W Crysis 2 wcielamy się w postać Alphy brokerage, byłego żołnierza marines, obecnie agenta policji. Akcja gry rozgrywa się w 2023 roku w Nowym Jorku, kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części gry. W stolicy Stanów Zjednoczonych toczy się brutalna walka pomiędzy ludźmi a obcymi maszynami. Gracz musi walczyć nie tylko z robotami ale również z trującym powietrzem oraz coraz bardziej potwornymi mutacjami ludzi. Nanosuit 2 – druga część skafandra mającego na celu poprawienie ochrony gracza – jest podstawowym ekwipunkiem Alphy podczas misji ratunkowych i walki z przeciwnikami. Za pomocą nanokomponentów skafander może dostosować swoje parametry do warunków atmosferycznych oraz do rodzaju aktywności fizycznej. Ponadto pozwala on na szybsze poruszanie się, większą siłę i lepszą widocznosc.

Zarówno Crysis, jak i Crysis 2 to niesamowicie wciągające gry akcji z otwartym światem. Autorzy zadbali, by gracze mogli poczuć się jak superbohaterowie, dysponujący nadludzkimi mocami. W obu grach pojawia się Nanosuit – stroj żywej tarczy, który chroni użytkownika przed ostrzałem oraz zapewnia mu nadludzką siłę i szybkość. Niezwykła oprawa audiowizualna oraz rozbudowane mechanizmy gameplayowe sprawiają, że oba tytuły cieszą się dużym uznaniem na rynku gier komputerowych.

Crysis 2 rozgrywa się w 2023 roku w Nowym Jorku. Po serii ataków terrorystycznych miasto pustoszeje, a ludzie schronili się w podziemiach. Gracz przejmuje kontrolę nad Aliyiem Yeremianem – byłym żołnierzem Delta Force, teraz agentem specjalnym Czarnego Sztyletu. Celem Alego jest odnalezienie i powstrzymanie Doktora David’a Yorka – geniusza i terrorysty, który postanowił unicestwić Nowy Jork.

W czasie rozgrywki Alego spotka rzesze przeróżnych postaci: od cyborgów SII znaných z pierwszej części Crysisa po mutanty o potwornych wyglądach. Na jego drodze stanie też kilka frakcji militarnych, które walczą między sobą o panowanie nad miastem. Bohater będzie musiał skorzystać ze swojego Nanosuit’a 2 oraz broni palnej i białego oddziału do walki z licznými wrogami na każdym poziomie trudności.