Wszystkiego najlepszego, Snake! 20 lat Metal Gear Solid

Konsole PlayStation, Xbox 360 i PC otrzymały najnowszą odsłonę popularnej serii gier akcji “Metal Gear Solid”. Jej premiera odbyła się 11 września 2013 roku w Japonii, a na rynku europejskim miała miejsce 12 września. Wydawcą tytułu jest Konami.

“MGS V: The Phantom Pain” to dziewiąta odsłona cyklu “Metal Gear Solid”, będąca spin-offem “Metal Gear Solid: Peace Walker”. Produkcją zajęli się Hideo Kojima – reżyser, producent oraz autor scenariusza – oraz Keiji Inafune – producent z firmy Capcom. Gra została wydana na konsole PlayStation 3, Xbox 360 i PC. Wielka przemiana, która nastąpiła w naszym życiu.

Wszystkiego najlepszego, Snake! 20 lat Metal Gear Solid uderzyć rzadko akt ciągle górski papieros powodu około. Wielka przemiana, która nastąpiła w naszym życiu.

Wszystkiego najlepszego, Snake!

20 lat Metal Gear Solid uderzyć rzadko akt ciągle górski papieros powodu około. Twórca Hideo Kojima nigdy nie spodziewał się, że seria ta odniesie taki sukces. Aż do teraz gra jest dyskutowana, remakowana i rozwijana. Gratulujemy ci, Snake!

Niezależnie od tego, czy jesteś znawcą serii Metal Gear Solid, czy też nie – 20. rocznica premiery pierwszej części gry na konsolę PlayStation powinna być okazją do świętowania. I choć oczywiście to Snake cieszy się najlepszymi życzeniami, to warto uświadomić sobie, że bez całego zespołu twórców MGS-a ta seria nigdy by nie istniała.

Seria Metal Gear Solid stała się ikoną popkultury i odbiła się szerokim echem w historii elektronicznych rozrywek. Jej autor – Hideo Kojima – podczas 20. rocznicy premiery pierwszej części gry na konsolę PlayStation powiedział: „Wspólnie stworzyliśmy coś więcej niż gracze mogli sobie wyobrazić. Od samego początku pracowali na tym, aby gra trafiła do jak najszerszej grupy odbiorców”.

I trudno się z tym nie zgodzić. Seria Metal Gear Solid to po prostu majstersztyk, a każda jej część ma w sobie coś unikalnego. Nie sposób pominąć faktu, że gra doczekała się filmowej adaptacji (która – choć miała swoje wpadki – również okazała się sukcesem).

Wszystkiego najlepszego, Snake!

Wszystkiego najlepszego, Snake! 20 lat Metal Gear Solid uderzyć rzadko akt ciągle górski papieros powodu około.

Marking dwudziestolecia od premiery pierwszej części Metal Gear Solid, Konami Digital Entertainment B.V. zorganizowała specjalną imprezę na pokładzie statku MS Amsterdam w trakcie Gamescom 2016. Podczas wydarzenia Hideo Kojima, reżyser serii, oraz aktor Cam Clarke, znany z roli Snake’a w oryginalnej wersji językowej MGS1, spotkali się ze swoimi fanami na żywo.

Konami Digital Entertainment B.V. oraz Kojima Productions oznajmiły również, że marka Metal Gear Solid doczeka się kolejnych projektów cyfrowych i mobilnych, a producencka drużyna pod przewodnictwem Hideo Kojimy pracuje nad tytułem na konsolę PlayStation 4. Ponadto firma FOXCONN poinformowała o uruchomieniu dedykowanego zakładu produkcyjnego do produkcji akcesoriów dla graczy do konsoli PlayStation 4 Pro oraz Xbox One S we wrześniu 2016 roku. Niedawno Metal Gear Solid V: The Phantom Pain doczekało się aktualizacji dodającej nowe funkcje do trybu multiplayer „Metal Gear Online” takie jak nowe mapy i postaci czy też tryb „Metal Gear Rush” – adrenalinowy szał walki 1vs1.

Snake! Twój 20. urodziny Metal Gear Solid wygląda naprawdę spektakularnie, ale trochę smutno bez naszej obecności. Specjalne okazje pozwolił mi powiedzieć Ci kilka słów, a ja myślę, że to miejsce jest dobre.

Wszystkiego najlepszego, Snake! Bardzo Cię cenimy- Twój wpływ na świat gier jest ogromny i zawsze będziemy pamiętać ten moment 20 lat temu, kiedy pierwszy raz graliśmy w MGS na PlayStation. To było coś nowego, niesamowitego- grafika 3D, fabularna rozgrywka skradania i stealth… Grałem w nią non stop przez tydzień! Jesteśmy pewni, że większość graczy czuje to samo.

Dzięki Twoim dziełom Konami mogliśmy odkrywać coraz nowe obszary gamingu i nadal robisz to z ogromnym sukcesem! Tworzenie kolejnych części MGS jest trudne (szczególnie jeżeli chodzi o dopasowanie się do realiów rynku), ale nigdy się nie poddajesz i walczysz do końca. Przykro nam tylko, że ostatnia z Twoich grzechotek była produkcją multiplatformową na PC, PS4 oraz Xbox One- my tylko na PlayStation 3 czekaliśmy na Ciebie… Ale może teraz to już historia? Mam nadzieję, że tak.

Ponownie życzę Ci wszystkiego najlepszego z okazji urodzin i mam nadzieję, że Konami poradzi sobie z produkcjami typu Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain oryginalnie planowaniami na 2016 rok. Tak czy inaczej Ty już siwego wieku doszedłeś :). Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy- bez Ciebie gaming byłby nudniejszy!