Niezłomny, mroczny, potężny - Frostmourne

Frostmourne – niezwykła, potężna i mroczna klątwa. Jest ona w posiadaniu Arthura Curana, który używa jej do walki z demonami. Frostmourne emanuje aurę ciemności, a każdy, kto się do niej zbliży, czuje strach. Jest to jednak potężna broń i może ona zdobyć dla swego właściciela wielką moc.

Frostmourne – to legendarna broń, stworzona przez Ner’zhula, która uważana jest za najpotężniejszą zbroję świata. Jej moc polega na tym, że potrafi ona przyciągnąć duszę każdego, kto umrze w jej obecności. Mroczny i potężny Frostmourne składa się z dwóch części: ostrza oraz rękojeści. Ostrze jest wykonane z czarnego metalu, podczas gdy rękojeść jest ze szlachetnego diamentu.

Frostmourne – Niezłomny, mroczny, potężny łuk ze stali. Jest to jeden z najbardziej potężnych i mrocznych łuków w całej historii.

Frostmourne jest mroczną, potężną i niezłomną księgą, która odcisnęła swoje piętno na historii świata Warcraft. Jest to potworna broń, oczarowana przez demonicznego Lorda Arthasa Menethila podczas jego poszukiwań runy Murder. Kiedy Arthas zabił paladyna Uthera Drazaka, zabrał mu Frostmourne, by móc się do niej modlić. Od tamtej pory Arthas stał się Najwyższym Królem Lodu i postanowił wypełnić wolę Ner’zhula – oddać świat pod jarzmo Blizzardu.

Frostmourne została ukryta gdzieś między lodowymi górami Northrend, a jej legendarna moc sprawia, że każdy, kto choćby spróbuje ją weźmie, umiera. Nie ma w tym nic dziwnego – Frostmourne pochodzi bowiem od samych bogów zniszczenia.

Niezłomny, mroczny, potężny – Frostmourne

Frostmourne – legendarna broń Arthas Menethila, króla Lordaeron i paladyna Tiriona Fordringa. Była to potężna katana o długości dwóch metrów, pokryta lodowatymi runami. jej ostrze było tak ostre, że mogło cięć się nawet throught stalowe zbroje.

Frostmourne została stworzona przez Ner’zhula, czarownika Drak’Thara. Czarownik pozyskał magiczną energię od samego Sargerasa i wykorzystał ją do stworzenia broni. Energię tę uzupełniał regularnie poprzez znalezione fragmenty Mrozu Wieczności. To dzięki temu Frostmourne była nie tylko potężna, ale też niezniszczalna.

Zaraz po tym jak Frostmourne została stworzona, Ner’zhul postanowił oddać ją Arthasowi Menethilowi – synowi swojego dawnego mistrza, Llane’a Wrynn’a. Przekazał mu również moc Mrozu Wieczności i obietnicę, że będzie on najpotężniejszy spośród wszystkich lordów ludzi. Kiedy Arthas dowiedział się o śmierci ojca postanowił udać się do Dalaranu i ratować Królestwo Lordaeron przed upadkiem.

Na drodze do miasta napotkał na swojej drodze Jaina Proudmoore – czarodziejkę, która go uratowała kilka lat wcześniej od śmierci podczas bitwy pod Andorrinem. Rozbiegli się oboje w przeciwnych stronach: Arthas ruszył do miasta a Jaina powróciła do Dalaranu poinformować o tym Radana Branna – architekta miasta oraz mentor Jeaina. Kiedy Arthas dotarł do miasta okazało się, że całe lordaeronskie wojsko zostało rozbite przez oddziały Hordy pod dowództwem czarnego orka Gul’dana – szamana Medivha i pierwszego czarnoksiężnika Hordy. Wiadomo bylo już wtedy że Medivh zawarli pakt ze Szatanem samym Archimonde’m i szykowa li si ć do inwazji na Azeroth.

Arthas Menethil

Frostmourne – mroczny, potężny i niezwykle piękny miecz. Jego historia sięga czasów, kiedy to Arthas Menethil, król Lordaeronu, pod wpływem żądzy władzy oraz zniszczenia, jakie pociągało za sobą WoWczarstwo, postanowił pozbawić życia swojego ojca. Mimo sprzeciwu ze strony przyjaciół oraz samego paladyna Uthera Starszeństwa, Arthas doszedł do kościoła Krwi i zabił jego duchownego opiekuna Malithasa. Po tym tragicznym wydarzeniu młody król udał się do czarodziejki Jaina Proudmoore by prosić o pomoc w odnalezieniu runicznego miecza – Frostmourne.

Legendarny artefakt okazał się być martwym ciosem dla króla – choć sam go odnalazł, to już nie był tym samym człowiekiem. Mrok oraz zapach śmierci otaczały go całą drogę powrotną. Zanim dotarli na spotkanie ze starszeństwem Uthera, Arthas musiał stawić czoło licznemu oddziałowi smoków na przedpolach miasta Stratholme. Rozgromiwszy je bez problemu, król Lordaeronu przybył do akademii magii Dalaranu…

Gdy Arthas dotarli pod Maulem Brackenwall trwał tam już otwarty drugi etap Turnieju Lordaeron. Na arenie walczy kilkunastu paladynów oraz cztery potężne bestie: smok, tytan, ogre oraz diabeł. Król zabił każdego napotkanego przeciwnika bezbronnie lub wrzuciwszy mu Frostmourn do gardely (co sprowokować mogli dopiero nieliczni). Gdy pojawić się musiał na arenie turniejowej sam Uther starszeństwo rzuciwszy mu ostrze na celowanom polanie lodowatej wody – Arthas uniknąwszy ataku postanowi uporać się ze swym mentorem raz na zawsze./p>

Król Lordaeronu porwawszy Jaina Proudmoore rusza do Northrend celem poszerzenia wprawionych wojska o nowe oddziawy liczebności tysiąca ludzi każdy a także miast Northrend – Borean Tundra – gdzie powstanie nowa baza wojskowa.