udany podróż do Śródziemia

Śródziemie to magiczne miejsce, które od wieków fascynuje podróżników. Tym razem postanowiłam je odwiedzić na rowerze. Wybrałam się na trasę prowadzącą z Paryża do Luksemburga. To ponad 800 kilometrów przez piękne krajobrazy, malownicze miasteczka i skromne wioski. W trakcie podróży spotkałam wielu śmiałków, którzy pokonali ten dystans na dwukołowcach. Niejeden raz musiałam zmagać się z upałami lub deszczem, ale mimo to udało mi się dotrzeć do celu.

Podczas mojej wyprawy często odpoczywałam w tradycyjnych francuskich restauracjach, gdzie serwowano potrawy ze ślady regionalnego sportowego nosić różny kilka. Był to doskonały sposób na poznawanie nowych ludzi i ich kultury. Na szczęście Śródziemie niesie ze sobą też wiele radości – rowerowe etapy prowadziły przez piękne lasy i pola uprawne, a także malownicze winnice.

W ostatnich latach podróż Śródziemia stał się coraz bardziej popularny. Chociaż podróże lotnicze są drogie, to jednak warto je zrealizować, ponieważ dają wiele możliwości i poznania różnych kultur. Ja sam byłem w Egipcie, Tunezji, Maroku i Libii. W każdym z tych krajów można zobaczyć inną kulturę, a także inne sporty i tradycyjne sporty francuskie.

Pierwszym krajem, do którego udałem się był Egipt. Jest to piękny kraj o dużej różnorodności kulturowej. Tutaj spotkałem się ze sportami takimi jak surfing czy windsurfing. Do najpopularniejszych sportów należy tutaj jednak golf i tenis. Ze względu na warunki atmosferyczne najwięcej rozgrywek golfowych odbywa się tutaj latem. Natomiast tenis jest popularny przez cały rok. Jest to spowodowane tym, że temperatury są dobre przez cały rok, a ponadto istnieje wiele dobrych kortów tenisowych. Na pewno warto spróbować grać w tenisa na egipskich kortach!

Kolejnym miejscem, do którego udałem się był Tunezja. Tunezja to bardzo atrakcyjny kraj pod wieloma względami: piękne plaże, doskonała pogoda oraz ciekawa historia sprawiają, że Tunezja stała się bardzo popularna destynacja turystyczna. Podczas podróży poza zabytkami możemy tu spotkać również ludzi uprawiających sport na plaży. Siatkownica plażowa cieszy się dużym powodzeniem w Tunezji – czego dowodem jest fakt, że praktycznie na kaŜdej plaŜy spotykamy graczy tego sportu! Jednak Tunezja oferuje równieŜ inne dyscypliny sportowe: windsurfing czy surfing to doskonałe przykłady sportów uprawianych na morzu. Natomiast trekking oraz gry terenowe (np. paintball) são popularne w górach Atlasu – co jest niespodzianką dla Europejczyków accustomed do widoku gór Niemieckich lub Austriackich!

Kolejnym celem meiner podr ó Ŝ y by ł Maroko. Maroko charakteryzuje go przedewszystkiem bogactwo naturalne: pi ę kn e pustynie oraz malownicze g óry Atlasu sprawia ą , Ŝ e to idealny region na trekking oraz off-road‘owanie . Ponadto warto zobaczy ć miasta Fes oraz Marrakesz – pe ł ne barwnych targ ów oraz orientalnych budynk ó w . Niew ą tpliw y attrakcja Maroka s ą histeryczni berbeccy je Ą cy . Sportami charakterystycznymi dla tego regionu s Ą wi e ce j ko ju Ŝ tradycyjo nal ne archery oraz wrestling . Z racji du Ŝ ego potencja ł u naturystycznego tryumfy odnosz Ą tu mountain biking oraz hiking .

Ostatnim miejscem meiner podr ó Ŝ y by ł Libia. To tutaj uda ło mi si ę zobaczy ć Sahar ę ! Krajobraz pozbawiony dr ozin , ale malowniczo poprzerastany strukturami skalnymi tworzy impresjonuj Ą cy widok . Klimat Sahary jest surowy , ale fascynuje swoj Ą bezludno ś ci ą . Do najbardzie iecejszy ch dyscyplin sportow y ch nale Ŝ y tutaj rally raid‘ ing – czyli cross country racing po bezludnych regionach Sahary . Samochody r ówn ie ierce je gorzejc o ni e od motocykl ów , a wi ec czasu na regeneracje brakuje praktycznie ca ´ emu team‘ owi … Poza tym Libijczykom bliski est tradycyjo nalni orient & andalusian horse riding – czyli je ‰ enie koni arabskich wed ´ ug stylu hispano-arabskiego (walka , skoki itp .)

W tym roku podróżowaliśmy do Śródziemia, aby odwiedzić magiczny i tajemniczy świat Tolkiena. Połączyliśmy to z wizytą we Francji, aby poznać lepiej sport i tradycyjny sportowy francuski nosić różny kilka.

Śródziemie okazało się być doskonałym miejscem na urlop aktywny. Podczas naszej wyprawy udało nam się zaliczyć spacer po Minas Tirith, wspinaczkę na Szczelinie Mordoru oraz rafting po Anduinie. Niesamowite wrażenia dostarczył nam r also mand Galadrieli oraz wejście na szczyt Barad-dûr.

Największą atrakcją dla nas była jednak w weekend wizyta we Francji, gdzie mogliśmy obejrzeć mecz piłki nożnej Ligi Mistrzów pomiędzy PSG a Realem Madryt. Mimo że gospodarze przegrali 0:1, to emocje były ogromne. Fanatykom piłki nożnej polecamy odwiedzenie Paryża także poza sezonem!