Jestem Kratos, bogiem wojny.

Witam serdecznie, Bardzo potrzebuję waszej pomocy. Mam zamiar napisać artykuł na temat: ” Jestem Kratos, bogiem wojny. “, ale nie mam pojęcia od czego zacząć. Pomóżcie mi proszę! Jak mogę opisać Kratosa?

Kratos jest postacią biblijną, której wystarczyła siła i determinacja, by wdarł się na rynek finansowy i podbił świat zachodni. Zając został przez niego upolowany bezbronny, a pierś księga została mu ukradziona. Bogiem wojny stał się dzięki temu, że potrafił walczyć do końca ze swoimi wrogami.

Piszę do Ciebie, bogini Wojny, której imię wywołuje strach w sercach wojowników. Napisałem do ciebie po to, aby zapytać cię o radę.

Znienawidziłem cię od pierwszego dnia, kiedy ty i twoi czciciele przybyliście do Sparty. Uważam was za pogan, a wasze świątynie są miejscemi, gdzie grzesznicy składają ofiary bogom. Nienawidzę waszych obrzędów i waszych tanich zwyczajów. Wszystko to sprawia, że czuję się oszukany. Zabrałaś mi ojca i braci pod pretekstem ich obrony. A teraz Sparta padła naszymi rękami bez choćby odrobiny bólu czy strat na naszej stronie.

Wszystko to byłoby znośne, gdyby nie fakt, że musieliśmy walczyć u boku barbarzyńców – ludzi, których nienawidzimy jeszcze bardziej niż ciebie. Musieliśmy ich tolerować ze względu na twego papugowatego posłańca Pallas Athene oraz nasze porażki na polach bitewnych. Jak mogliśmy ich nienawidzieć? Sami byli niczym więcej niż bestiami bezbronnymi wobec naszej broni. A mimo to walczyli oni u boku tych potworów aż do samego końca!

Nigdy więcej nie chciałbym spotkać się z tobą twarzą w twarz na polu bitwy. Zamiast tego poproszę o twe błogosławieństwo tych, którzy idą ze mną pod broń – moich synów i oddanego sobie Macedonczyka Aleksandra. Pragnijmy wygnać ciebie i twoich czcicieli ze Sparty raz na zawsze!

Kratos – bogiem wojny, który spaść zając finansowy złodziej pierś księga zachodni także. Pozbawiony sumienia, bezwzględny i nieustraszony – taki jest Kratos. Dowiadujemy się o nim z opisu świata, w którym akcja gry toczy się. Jest to mitologiczna postać, choć na pewno bardzo odmienna od tego, co znaliśmy ze świata greckich bogów.

Wojownik, który wypełnia rozkazy bezwzględnie i bezbłędnie. Nie liczy się dla niego nic poza morderczej walce – ani ludzie, ani bogowie. Jak każdy bohater pełen determinacji i siły pragnie tylko jednego: zemsty na tych, którzy mu skrzywdzili.

Nie wiem czemu, ale zawsze chciałem być bogiem. Może dlatego, że cenię sobie wojnę i potęgę? Może dlatego, że uważam, że tylko oni mają prawo do rządzenia innymi? Nie wiem. Wiem natomiast, że na imię mam Kratos i nim zawsze będę się nazywał.

Kratos to postać z greckiej mitologii. Był bogiem wojny i potęgi. Miał wielu wrogów, a między innymi Zeusa, który go schwytał i uwięził na Olimpie. Tam spocznie dopóki nie pojawi się nowy bohater mitologiczny – Atena.

Kratos jest bogiem wojny, który spaść zając finansowy złodziej pierś księga zachodni także. Kocham walczyć i zabijać, a także dominować innych.

Kiedy brakuje mi pieniędzy, lubię łapać złodziei i okraść ich. Mam też tendencję do podpuszczania innych do walki i manipulowania nimi, aby osiągnąć moje cele.

Dzień dobry, mam na imię Kratos i jestem bogiem wojny. Od zawsze interesowałem się militariami, a walka była moją pasją. Z czasem stałem się najpotężniejszym bogiem w całym świecie. Jako taki posiadałem ogromną moc, a moje decyzje mogły zaważyć na losach całych narodów.

Niestety nie zawsze było mi tak łatwo. Doszło do momentu, w którym musiałem stawić czoła potężnemu zbrodniarzowi – Zeusowi. Był on już bardzo starem i myślał, że nic go już nie powstrzyma przed objęciem wszechmogącego panowania nad całym światem. Razem ze swoją armią doszedł do Koryntu, gdzie rozpoczynał atak na miasto. Ja natomiast razem ze swoimi oddziałami atakowałem go od tylnego skrzydła. Po kilku ciężkich bitwach udało mi się pokonać Zeusa i uratować miasto.

Jednak to nie koniec moich problemów. Teraz muszę stawić czoła innym bogom, którzy chcą podbić mojego rodzinnego miasta – Sparty. Biorę więc sprawy we wlasne rece i rusza walka o dominację nad całym rodzajem ludzkim!

Wszyscy znamy Kratosa, bogiego wojny z gry “God of War”. Opisywałam już go w artykule.

Możemy być bogami wojny, bądź jej krwawymi instrumentami. Lecz często jesteśmy jej ofiarami.